Przejdź do sekcji:

Culture.pl Superbrands dla Muzeum Sztuki w Łodzi

17 maja 2017 roku po raz szósty przyznano statuetki Culture.pl Superbrands. W tym roku nagrodę dla instytucji najskuteczniej wspierającej obecność kultury polskiej za granicą otrzymało Muzeum Sztuki w Łodzi.

Organizatorami konkursu są Culture.pl i Superbrands Polska, polski oddział organizacji, która od 20 lat wyróżnia najlepsze marki w 80 państwach świata. W tym roku kapituła, w skład której weszli szefowie redakcji kultury najważniejszych polskich dzienników i tygodników opinii, doceniła Muzeum Sztuki w Łodzi m.in. za „bardzo ciekawy program wystawienniczy i stworzenie miejsca, w którym publiczność może zaznajamiać się z najbardziej aktualnymi koncepcjami artystycznymi sztuki współczesnej”, a także za „pomysł i organizację wydarzeń związanych z obchodami stulecia ruchu awangardowego w Polsce oraz ambitną, szeroką i skuteczną promocję na świecie dzieł Władysława Strzemińskiego i Katarzyny Kobro”.

Łódzkie muzeum znalazło się jednocześnie w znamienitym gronie tegorocznych laureatów. Nagrodę Honorową Superbrands odebrał bowiem jeden z najwybitniejszych kompozytorów na świecie Krzysztof Penderecki.  Statuetka dla twórców trafiła natomiast do reżysera filmowego i teatralnego, scenarzysty, producenta filmowego, pisarza i malarza Lecha Majewskiego.

Culture.pl  Superbrands przyznawana jest od 2012 roku. Dotychczas otrzymali ją: Krzysztof Warlikowski i Grzegorz Jarzyna (2012), Tomasz Stańko (2013), Agnieszka Holland (2014), Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (2015) oraz Mariusz Treliński i Boris Kudlička (2016).

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Galeria

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE