Przejdź do sekcji:

Cieszę się, że żyjesz… Listy z Archiwum Muzeum Sztuki w Łodzi

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

2 czerwca - 30 czerwca 2020

Właściwie nie powinno się czytać cudzych listów, ale… od 2 czerwca na antresoli biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi można… Jeśli ktoś zechce, to może zapoznać się z listami od artystów do dyrektorów, czy nie mogliby przyjąć do zbiorów obrazu? Reżyserów do producentów, studentki do profesora albo studenta, który temuż profesorowi opowiada (i rysuje) w liście szczegóły dopiero co przeżytej wizyty u Pabla Picassa.

Autorami listów są m.in. Alina Szapocznikow, Hanna Orzechowska, Andrzej Wajda, Jerzy Janisch, Tytus Czyżewski, Olga Boznańska

W związku z sytuacją epidemiczną, prezentacja materiałów archiwalnych dostępna jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, w godz. 9.00-16.00 i w czwartki w godz. 9.00-18.00, po uprzednim umówieniu wizyty (tel. +48 42 639-12-64 w. 56 lub e-mail: m.cholewinski@msl.org.pl). Wprowadzamy jednocześnie limit w postaci jednej grupy dziennie, liczącej maksymalnie 3 osoby.  Wstęp 1 zł. Do obejrzenia prezentacji upoważnia także bilet na wystawę czasową w ms1. 

WIĘCEJ INFO

aranżacja

Aneta Błaszczyk-Smolec

koncepcja prezentacji

Maciej Cholewiński

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, czytelnia na antresoli

Czas

2 czerwca - 30 czerwca 2020

aranżacja

Aneta Błaszczyk-Smolec

koncepcja prezentacji

Maciej Cholewiński

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE