Przejdź do sekcji:

Ciało - poza Innością i Tożsamością. Trzy figury ciała w filozofii współczesnej.

Cena: 55 zł
Waga: 0.79 kg

Publikacja zgłębia temat ciała i cielesności w najróżniejszych kontekstach, przygląda się ciału i jego relacjom z kategoriami inności i tożsamości.

 


Ciało jako inny, obcy, wykluczony, ciało jako przestrzeń napięcia między toż-samością a innością, ciało poza innością i tożsamością. Ciało-tekst – otwarte. Ciało o zmiennej intensywności, bez ustanku pulsujące między tym, co obce a tym, co toż-same. Ciało ustanawiające granice, by w kolejnym kroku je znieść, mówiące: „ja”, by zaraz temu zaprzeczyć, tworzące wnętrze i rozpływające się w zewnętrzności pofałdowanej powierzchni. Ciało radykalnie zróżnicowane, to zwierzęce, to ludzkie, to przestrzenne, to wirtualne, to duchowe, to materialne, to kobiece, to męskie, to dojrzałe, to dziecięce, migocące różnicami, stające-się-innym, a w efekcie niedostrzegalne, zlewające się ze światem w działaniu. Ciało tętniące życiem, ciało różnicujące świat i jednocześnie go zmieniające. Ciało będące podstawą myślenia o tożsamości, inności, podmiotowości, wspólnocie, etyce czy polityce i otwierające te kategorie na to, co nadchodzi.


Wydawca: Fundacja Terytoria Książki
Autorka tekstów: Monika Rogowska-Stangret 
Projekt graficzny: Stanisław Salij

ISBN 978-83-7908-192-9
Rok wydania: 2019, wydanie drugie
Format: 16,3 x 22,5 x 3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 430
Ilość ilustracji: 0
Język: polski


Regulamin księgarni             Kontakt


 

Cena: 55 zł
Waga: 0.79 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE