Przejdź do sekcji:

Butelka na wodę

Cena: 44.50 zł
Waga: 0.3 kg

Metalowa butelka wielokrotnego użytku z reprodukcją szkicu Tamása Kaszása „Kolumna dóbr wspólnych” 

Instalację Tamása Kaszása - Kolumnę tworzą przedmioty zrecyklingowane, materiały, które składają się na krajobraz poboczy dróg, wysypisk, a także niektórych podwórek czy zapleczy. Artysta tworzy z nich formę nawiązującą do figury kolumny, która pełniła funkcję upamiętniania wydarzeń istotnych dla zbiorowości. „Kolumna dóbr wspólnych” – wzniesiona z materiałów, które uważa się zwykle za śmieci, choć w sytuacji nagłej katastrofy mogą okazać się pomocą lub ratunkiem – nie musi dotyczyć wyobrażonego scenariusza przyszłości, lecz może wiązać się z codziennym doświadczeniem niektórych osób. 

Realizację „Kolumny…”, czyli gotową instalację, można było oglądać podczas wystawy „Ćwiczenia w autonomii” (ms1, 2016). Projekt wspierał próbę wyobrażenia sobie przyszłych form wspólnotowego życia na Ziemi po – spowodowanej katastrofą ekonomiczną i ekologiczną – zagładzie obecnej cywilizacji, a zaprojektowana przez Kaszása wystawa miała charakter zbliżony do prezentacji muzeów etnograficznych. 

Muzeum Sztuki w Łodzi wykorzystywało tę butelkę do wsparcia komunikacji o swojej wystawie, która dotykała tematu ekologii i ożywiała wyobraźnię ekologiczną – „Prototypy 03: Carolina Caycedo i Zofia Rydet. Raport troski”, ale też do przypomnienia wcześniejszych projektów, w które zaangażowany był m.in. Tamás Kaszás: „Zjednoczona Pangea” i „Ćwiczenia w autonomii”. 

Metalowa butelka wielokrotnego użytku stanowi zachętę do ekologicznego podejścia do życia. 

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży butelki przeznaczymy na organizację dodatkowych zajęć edukacyjnych uczących postaw proekologicznych. 


Projekt: Maria Gmerek

Materiał: stal, tworzywo sztuczne
Wymiary: 26 x 6,5 cm


Regulamin księgarni    Kontakt

Cena: 44.50 zł
Waga: 0.3 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE