Przejdź do sekcji:

BSCH, B.S JAZZ. Bogusław Schaeffer - Płyta CD

Cena: 30 zł
Waga: 0.03 kg

Płyta CD zawierająca dwa utwory autorstwa Bogusława Schaeffera, będące połączeniem muzyki elektronicznej - nagrań zrealizowanych w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia z muzyką stworzoną przy użyciu instrumentów akustycznych – improwizowanym duetem fortepianowym.

Bogusław Schaeffer (1929-2019) jeden z najbardziej oryginalnych polskich muzycznych twórców, wybitny kompozytor, muzykolog, dramaturg, grafik, pedagog. Jako jeden z pierwszych w naszym kraju zajął się tworzeniem muzyki elektronicznej, budował własne instrumenty, nieustannie eksperymentował, tworzył pionierskie dzieła teatru instrumentalnego i utwory fee-jazzowe.

W pierwszym utworze znajdującym się na płycie, zatytułowanym „Blues I” nagraniu na taśmie zrealizowanemu przez kompozytora w legendarnym Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia towarzyszy improwizacja w wykonaniu dwóch pianistów. Oryginalnie partie fortepianowe realizował sam kompozytor oraz Adam Kaczyński, w nagraniu na płycie improwizują Kuba Sokołowski i Piotr Zabrodzki.

W drugim utworze zatytułowanym „E.S Jazz” Bogusław Schaeffer i Bohdan Mazurek tworzą jazzową pasję na narzędziach analogowego studia elektronicznego.


Utwory:
1.  „Blues I”  Piotr Zabrodzki, Jakub Sokolowski - Boguslaw Schaeffer                                   
2.  „E.S. Jazz”  Bohdan Mazurek - Boguslaw Schaeffer

Czas trwania: 48:54


Kompozytor: Boguslaw Schaeffer
Wykonanie: Boguslaw Schaeffer, Bohdan Mazurek, Fortepian: Kuba Sokołowski, Piotr Zabrodzki
Mastering: Piotr Zabrodzki
Projekt graficzny: Marcin Łagocki
Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi, Polskie Radio, Aurea Porta
 
ISBN 5902547017570
Format: 14 x 12,5 x 0,2


Regulamin księgarni             Kontakt

Cena: 30 zł
Waga: 0.03 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE