Nabór na stanowisko pracownika Działu Zbiorów Sztuki Nowoczesnej /kwalifikowany opiekun ekspozycji muzealnych

Muzeum Sztuki w Łodzi ogłasza nabór na stanowisko pracownik Działu Zbiorów Sztuki Nowoczesnej

  • Nazwa firmy/ instytucji/miejsce pracy: Muzeum Sztuki w Łodzi / Dział Zbiorów Sztuki Nowoczesnej
  • Przewidywana nazwa stanowiska: kwalifikowany opiekun ekspozycji muzealnych
  • Miasto wykonywania pracy: Łódź
  • Termin składania aplikacji: 20.03.2019 (termin może ulec zmianie w zależności od wyników naboru)
  • Planowany termin zatrudnienia w instytucji: niezwłocznie
  • Forma zatrudnienia: pełen etat, umowa na okres próbny, umowa o pracę na czas określony

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane: kulturoznawstwo, historia sztuki);
  • Biegła znajomość języka obcego (preferowany język angielski);
  • Umiejętność stosowania i interpretowania aktów normatywnych oraz obowiązujących przepisów regulujących procedury wykonywane na zajmowanym stanowisku;
  • Obsługa komputera i urządzeń biurowych, znajomość programów z pakietu Microsoft Office;
  • Etyka zawodowa i profesjonalizm w podejmowanych działaniach;
  • Obowiązkowość, rzetelność i terminowość;
  • Lojalność i odpowiedzialność;
  • Umiejętność pracy i szybkiego podejmowania decyzji w warunkach stresowych;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Kreatywność.

Oferujemy:

  • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w prestiżowej instytucji kultury i sztuki;
  • Współpracę z ambitnym zespołem profesjonalistów;

Obowiązki:

  • Pilnowanie zbiorów muzealnych i majątku Muzeum przydzielonego na salach wystawowych, w szczególności pilnowanie przed kradzieżą lub niszczeniem eksponatów. Zwracanie uwagi na przedmioty ruchome, stanowiące część eksponatów muzealnych;
  • Zwracanie uwagi na właściwe warunki zabezpieczenia eksponatów i urządzeń oraz na właściwy stosunek zwiedzających do eksponowanych przedmiotów i do majątku muzealnego. W wypadku zauważenia niestosownego zachowania się zwiedzającego mogącego zagrażać eksponowanym zbiorom muzealnym bądź innym przedmiotom, stanowiących własność muzealną uprawniony jest do zwrócenia uwagi zwiedzającemu w sposób taktowny na niewłaściwość jego zachowania się, a w razie bezskuteczności swojej interwencji zawiadomić niezwłocznie swojego przełożonego, w przypadku zaś zagrożenia eksponatów i innego majątku muzealnego bądź osób przebywających na terenie muzeum – zawiadomić ochronę Muzeum;
  • Sprawdzanie biletów wstępu;
  • Kontrolowanie przydzielonego rejonu obsługi przed rozpoczęciem i po zakończeniu pracy a w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości niezwłoczne powiadomienie przełożonego;
  • Utrzymywanie powierzonego rejonu w stanie czystości i porządku;
  • Przestrzeganie zasad pozostawiania, przez zwiedzających, w szatni wierzchnich okryć, toreb, walizek, parasoli itp.
  • Przestrzeganie zasad dotyczących filmowania eksponatów muzealnych.
  • Przestrzeganie zakazu palenia tytoniu i używania otwartego ognia na salach wystawowych;
  • Udział przy montażu i demontażu wystaw;
  • Utrzymywanie w należytym stanie powierzonego sprzętu (froterki, odkurzacze i inne urządzenia);
  • Wykonywanie prac porządkowych zleconych przez przełożonych;
  • Udzielanie informacji gościom w języku polskim oraz angielskim;
  • Realizacja innych zadań w ramach pracy działu.

Sposób aplikacji:

1. Wymagane dokumenty:

  • List motywacyjny (kandydat jest zobowiązany do sporządzenia dokumentu w języku polskim);
  • Życiorys / Portfolio (kandydat jest zobowiązany do sporządzenia dokumentu w języku polskim);

2. Na dokumentach aplikacyjnych należy umieścić dopisek:

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich ww. danych osobowych dla potrzeb rekrutacji na stanowisko (Stanowisko pracy) przez Muzeum Sztuki w Łodzi zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/697 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016 r. poz. 922 z zm.).
  • Aplikacje koniecznie prosimy przesyłać na: kadry@msl.org.pl

Procedura naboru:

  • Procedura naboru odbywa się w dwóch etapach:

I Etap - polega na sprawdzeniu i ocenie wymagań formalnych (obowiązkowych) oraz dodatkowych  na  podstawie nadesłanych aplikacji. Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszeni tylko wybrani kandydaci w ramach I etapu rekrutacji.

II Etap - ocena merytoryczna nadesłanych aplikacji oraz rozmowy kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami.

  • Aplikacje, które wpłyną po upływie wskazanego terminu lub niekompletne, nie będą rozpatrywane.
  • Na dokumentach aplikacyjnych należy umieścić dopisek: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji na ww. stanowisko przez Muzeum Sztuki w Łodzi zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/697 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016 r. poz. 922 z zm.).
  • Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo odwołania lub przedłużenia procedury naboru w każdym terminie.
  • Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
  • Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo nie wybrania żadnego z kandydatów.
  • Aplikacje złożone w innej formie niż elektroniczna nie będą uwzględniane.
  • Rekrutacja na stanowisko „Kwalifikowany opiekun ekspozycji muzealnych” jest prowadzona w wyniku realizacji projektu:  pn. „Magazyn studyjny dla Muzeum Sztuki w Łodzi – budynek J.” współfinansowanego  ze środków w ramach działania 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIŚ)

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w ramach prowadzonej rekrutacji:

  • Muzeum Sztuki w Łodzi z siedzibą w Łodzi, informuje, iż będzie  Administratorem Danych Osobowych osób biorących udział w rekrutacji.
  • Dane identyfikacyjne kandydatów będą przetwarzane celem realizacji procedury rekrutacji na podstawie otrzymanych zgód uczestników procedury.
  • Dane osobowe kandydatów będą przechowywane do zakończenia rekrutacji.
  • Muzeum Sztuki w Łodzi informuje, iż gromadzone dane osobowe w ramach procedury rekrutacji nie będą przekazywane poza teren Polski / UE / Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
  • Jednocześnie informujemy, iż Muzeum Sztuki w Łodzi od 25.05.2018 wyznaczyło Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można  się skontaktować w sprawach ochrony i realizacji swoich praw w zakresie danych osobowych. E-mail kontaktowy: kadry@msl.org.pl
  • Muzeum Sztuki w Łodzi informuje, iż w związku z przechowywanymi danymi osobowymi kandydatów do pracy w ramach prowadzonej procedury rekrutacji, osobom tym przysługuje:

b)    prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;

c)     prawo do usunięcia danych;

d)    ograniczenia przetwarzania danych;

e)    prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;

f)     prawo do przenoszenia danych;

g)     prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego;

h)    prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.