Przejdź do sekcji:

Ballada o dziewczynie. Z Ewą Frysztak rozmawia Janusz Górski

Cena: 59 zł
Waga: 0.94 kg

Publikacja przybliża nam postać polskiej projektantki, mistrzyni okładek książkowych, ilustratorki książek dla dorosłych i dla dzieci, autorki plakatów i kart pocztowych.

Ponad dwieście reprodukcji stanowi świadectwo jej wyjątkowego talentu i przybliża najlepsze lata polskiej szkoły grafiki. Z rozmowy z Januszem Górskim wyłania się portret nieprzeciętnej kobiety: eleganckiej damy w naszyjniku z pereł, miłośniczki kotów klnącej jak szewc, a przy tym osoby twórczej i niezależnej. Jej barwnym życiem (trzech mężów, stolik w Kameralnej obok stolika Marka Hłaski, przyjaźnie z najwybitniejszymi polskimi grafikami) można by obdzielić kilka biografii. Prace Ewy Frysztak, zwłaszcza tworzone od lat pięćdziesiątych okładki książek, raz są rysowane zamaszystym gestem, z werwą i rozmachem, to znów konstruowane z imponującą dyscypliną. Prawie dziewięćdziesięcioletnia artystka nie tylko zadziwia doskonałą pamięcią oraz celnymi i szczerymi komentarzami pod adresem swojego środowiska, ale potrafi też ciekawie opowiadać o własnym warsztacie projektanta, liternika i ilustratora.


Wydawca: Karakter i Czysty Warsztat
Koncepcja książki i wybór ilustracji: Janusz Górski
Autorzy tekstów: Ewa Frysztak, Janusz Górski
Opracowanie graficzne: Janusz Górski

ISBN 978-83-66147-28-7
Rok wydania: 2019
Format: 23,5 x 28,5 x 1,6 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 166
Ilość ilustracji: ok. 253 (237 barwych i 16 czarno-białych)
Język: polski
Regulamin księgarni        Kontakt

Cena: 59 zł
Waga: 0.94 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE