Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Awangardowe muzeum - dyskusja panelowa online

Zapraszamy na dyskusję panelową online zorganizowaną przez Centre for Museum Cultures Birkbeck, University of London wokół projektu realizowanego w Muzeum Sztuki w Łodzi - "Awangardowe muzeum".

INFO

Miejsce

Online poprzez platformę Microsoft Teams

obowiązuje rejestracja - formularz rejestracyjny

Czas

12.05.2022, czwartek, godz. 19.00 - 21.00

Przyczynkiem do dyskusji panelowej, zorganizowanej przez Centre for Museum Cultures Birkbeck, University of London jest publikacją książki „Awangardowe Muzeum” przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkanie poruszy zagadnienia związane z muzealizacją awangardy w Europie i Ameryce w latach 20. XX wieku. Zaprezentuje także historię Muzeum Sztuki jako jednego z najstarszych muzeów awangardy, założonego przez grupę artystów w przemysłowej Łodzi w 1931 roku.


Uczestniczki i uczestnicy: prof. Christina Lodder, prof. Janet Marstine, dr Katarzyna Murawska-Muthesius (moderacja), Agnieszka Pindera i Jarosław Suchan.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim w formule online - obowiązuje rejestracja.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

Online poprzez platformę Microsoft Teams

obowiązuje rejestracja - formularz rejestracyjny

Czas

12.05.2022, czwartek, godz. 19.00 - 21.00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE