Przejdź do sekcji:

Awangarda edukacyjna w muzeum awangardy. Działania o sztuce dla publiczności z indywidualnymi wyzwaniami poznawczymi

"Awangarda edukacyjna w muzeum awangardy. Działania o sztuce dla publiczności z indywidualnymi wyzwaniami poznawczymi” to cykl dedykowanych działań dla dzieci z różnorodnymi niepełnosprawnościami (FASD, MPDz, autyzmem, autyzmem wysokofunkcjonującym, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, innymi wadami genetycznymi, zburzeniami w sferze rozwoju ruchowego, poznawczego , społecznego i komunikacyjnego), podopiecznych Fundacji „Promyczek” z Andrychowa.

Działania obejmują cykl przyjazdów grup dzieci z podobnymi wyzwaniami poznawczymi na specjalistyczne zajęcia o sztuce współczesnej, przygotowane i prowadzone w Muzeum Sztuki w Łodzi przez edukatorów, a także wizyty studyjne w Andrychowie, diagnozujące szczegółowe zainteresowania i potrzeby podopiecznych Fundacji w zakresie edukacji w domenie wizualnej. Produkty powstałe w projekcie w postaci audiodeskrypcji, filmów PJM oraz opisów w uproszczonym języku polskim, będą udostępnione na platformie internetowej (http://zasoby.msl.org.pl).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 59.000,00 zł 
Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego: 14.740,00 zł 



logo-fbjpg
Wizyta Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Andrychowie w lipcu 2019 RELACJA

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE