Przejdź do sekcji:

Cykl: wykłady dla młodzieży i osób dorosłych: ZZA ZASŁONY OBSERWUJĘ OBIE STRONY

Z uwagi na pandemię Muzeum Sztuki jest nieczynne dla zwiedzających, wykłady dla młodzieży i osób dorosłych pt. Zza zasłony obserwuję obie strony. Wykłady o tym, jak sztuka troszczy się o świat, w dotychczasowej formie, są zawieszone do odwołania. Jednocześnie informujemy, że działamy w Internecie - zachęcamy do śledzenia naszych wydarzeń online!

 

Od 1 września 2019 roku działa Rok Antyfaszystowski. To niezależna, ogólnopolska, oddolna koalicja instytucji kultury, organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, samodzielnych kolektywów oraz indywidualnych aktywistek i artystek. Wspólnie pracujemy nad siecią antyfaszystowskich i antywojennych wydarzeń kulturalnych i działań społecznych, zaplanowanych do 8 maja 2020 roku.

Muzeum Sztuki w Łodzi włączyło się w ruch z cyklem popularnych wykładów o sztuce Działu Edukacji. Od 5 października, co sobotę, o godz. 11:11 w ms2, ul. Ogrodowa 19, edukatorki i edukatorzy przedstawiali kolejne odsłony cyklu.

30 wykładów przypomni strategie oporu sztuki wobec monopolów, alternatywne modele  społeczeństw, prototypowe propozycje oparte na empatii, wrażliwości i równości. Przywołamy m.in. projekty zastępowania kapitalistycznej gry wolnego rynku ekonomią wzajemnej troski, strategie oporu wobec permanentnej inwigilacji przez monitoring wizyjny i sztukę wyzwalającej się spod heteronormy. Opowiemy m.in. o Światowym Instytucie na rzecz Obalenia Wojen czy o Instytucie Dla Żywych Rzeczy. Przywołamy między innymi dzieła Elżbiety Jabłońskiej, Félixa Gonzáleza-Torresa, Hansa Haacke, Diany Lelonek, Teresy Margolles, Mony Vatamanu & Florina Tudora, Tamása Kaszása czy Krzysztofa Wodiczko.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE