Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Warsztat pracy

INFO

Miejsce

Galeria ASP, ul. Piotrkowska 68, Łódź

Czas

26.05.2017 - 14.06.2017

Wystawa jest rezultatem cyklu warsztatów zorganizowanych przez Muzeum Sztuki i Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Muzeum Sztuki już po raz drugi podjęło współpracę z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, tworząc dla studentek i studentów możliwość współpracy z artystami i kuratorkami w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego. Cykl otwartych zajęć wprowadza zarówno w teoretyczne jak i praktyczne aspekty działalności w polu sztuki współczesnej.

W tym roku projekt obywał się pod hasłem „Warsztat pracy”, a program zajęć – opracowany przez artystę Roberta Kuśmirowskiego, kuratorkę Muzeum Joannę Sokołowską oraz kierownika Pracowni Multimediów Łukasza Ogórka – zapoznawał studentki i studentów z różnymi formami upubliczniania sztuki. W pierwszym bloku uczestniczki i uczestnicy zajęć konfrontowali się z praktycznymi i ideowymi aspektami przygotowywania wystaw, modelami instytucji artystycznych oraz współpracy z kuratorkami i kuratorami. Podstawą drugiej części były ćwiczenia mające na celu otwarcie hermetycznego procesu twórczego na inność w sobie i na zewnątrz. Studentki i studenci eksperymentowali ze sposobami artykulacji własnych pomysłów w formie książek artystycznych, w których wykreowali fikcyjne instytucje, wystawy i postawy twórcze – figury ukazujące spektrum założeń artystycznych i osobowości, często stojących na przekór ich oswojonym przekonaniom. Wystawa prezentuje wykonane w ramach zajęć książki funkcjonujące jako tytułowy „warsztat pracy”, rodzaj notatników pokazujących rozwój koncepcji artystycznej oraz same realizacje przygotowane w ramach projektu.

Uczestniczki/uczestnicy:

Mateusz Bidziński, Grzegorz Demczuk, Eliza Gawriołek, Adrianna Gołębiewska, Witold Gretzyngier, Bogna Juchnowicz, Marta Krześlak, Karolina Lipińska, Małgorzata Pawlak, Katarzyna Pomorska

Projekt zajęć otwarty dla studentek i studentów wszystkich wydziałów realizowany w Pracowni Multimediów prowadzonej przez Łukasz Ogórka i Annę Bąk

WIĘCEJ INFO

Opiekunowie projektu

Robert Kuśmirowski, Joanna Sokołowska

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

Galeria ASP, ul. Piotrkowska 68, Łódź

Czas

26.05.2017 - 14.06.2017

Opiekunowie projektu

Robert Kuśmirowski, Joanna Sokołowska

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE