Przejdź do sekcji:

90. urodziny Muzeum Sztuki w Łodzi

W tym roku nasz profil na Facebooku zalała fala dobrych życzeń, jakie złożyli nam - i sztuce - współcześni artyści i artystki. Dzięki nim mamy pewność, że rzeczywiście #nicnietrzymaideisztuki. Przekonaliśmy się już, że twórcy dobrze nam życzą. Dziękujemy, że możemy wszyscy wspólnie świętować 90-lecie Muzeum Sztuki w Łodzi. 


INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki w Łodzi na Facebooku

Przypomnijmy, jak zaczęła się nasza historia. Miejskie Muzeum Historii i Sztuki im. Juliana i Kazimierza Bartoszewiczów, z siedzibą przy Placu Wolności 1, otwarte zostało  w 1930 roku i stało się miejscem, w którym już rok później zadomowić się miała rewolucyjna kolekcja zgromadzona przez grupę "a.r.".

Ten pierwszy, ważny krok był możliwy dzięki wyjątkowej otwartości ówczesnych władz miejskich Łodzi. Utworzona wówczas z ogromną odwagą platforma już od 90 lat bada, reinterpretuje i prezentuje sztukę awangardową, korzystając z przestrzeni muzealnych i pojawiających się, wciąż nowych możliwości technicznych.

Dziękujemy, że wciąż jesteście z nami - realnie i wirtualnie!

#ms90 #urodzinymuzeumsztukiwlodzi #nicniezatrzymaideisztuki #życzeniaartystek #życzeniaartystów

 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki w Łodzi na Facebooku

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE