Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Przewodnik po kolekcji sztuki XX i XXI wieku. Przemieszczenia

Jedyną stałą cechą kolekcji sztuki XX i XXI wieku jest zmiana. Ekspozycja poddana została przemieszczeniom, gdyż nigdy nie wystarcza miejsca, aby zaprezentować jednocześnie wszystkie dzieła, które chcielibyśmy pokazać. Przemieszczenia są również sprowokowane przez stały rozwój sztuki. Aktywność współczesnych artystów stale zmienia spojrzenie na twórczość wcześniejszą. Do ekspozycji dołączamy także dzieła najnowsze, co czasem oznacza radykalne przemieszczenie znaczeń. Ekspozycja ma stanowić otwartą strukturę - materiał do zbudowania przez odbiorców własnej opowieści o swoim doświadczeniu sztuki i życia. Zapraszamy widzów do sprawdzenia, jak odnajdują się w doświadczeniu proponowanym przez „przemieszczoną" ekspozycję. Co tym razem będzie ich przyciągać, a co odrzucać?

Przewodnik po Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku, nagrodzonej Grand Prix Sybilla 2008.
Zawiera:
czytelny układ powtarzający architekturę ekspozycji w ms2 sala po sali
piktogramy prowadzące przez cztery części ekspozycji („ciało, trauma, proteza", „konstrukcja, utopia, polityczność", „oko, obraz, rzeczywistość", „obiekt, fetysz, fantazmat”
alfabetyczny indeks artystów pozwalający odnaleźć dzieła zarówno w muzeum, jak i na stronie przewodnika.

Publikacja już niedostępna w sprzedaży.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE