HENRYK MOREL ciąg dalszy, projekt edukacyjno-artystyczny

Dział Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na wydarzenia projektu Henryk Morel – ciąg dalszy. Jest to kolejna odsłona współpracy z Zespołem Szkół w Szczekocinach oraz Gminą Szczekociny (Awangarda w Szczekocinach 2010-11, Festiwal YAHAD-RAZEM 2011-2017), związana ona jest z postacią Henryka Morela urodzonego w niedalekich od Szczekocin Goleniowach. Nie trzeba chyba dodawać, że twórczość tego interesującego artysty znajduje się w kolekcji Muzeum Sztuki. 

Przyłączmy się wobec tego do myśli przewodniej szczekocińskich organizatorów: „w 80. rocznicę urodzin Henryka Morela ogłaszamy narodziny projektu Henryk Morel – ciąg dalszy. Chcemy przede wszystkim przywrócić Morela jego miejscu urodzenia – poznać jego życie i twórczość oraz przeprowadzić akcje społeczno-artystyczne w Goleniowach i Szczekocinach. Na stronie  #henrykmorel #ciągdalszy będziemy publikować zarówno notki dotyczące postaci Morela, jak i relacje z kolejnych etapów naszego projektu. Zapraszamy do śledzenia i współtworzenia strony!"

* Na zdjęciu Henryk Morel podczas realizacji rzeźby na II Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, 1967 r.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.