Nowoczesny system dostępu do oferty Muzeum Sztuki w Łodzi

Platforma, której budowa jest przedmiotem projektu pn. Nowoczesny system dostępu do oferty Muzeum Sztuki w Łodzi ma na celu nie tylko udostępnienie zasobów w wersji cyfrowej, ale ma również posłużyć organizacji procesu zwiedzania wystaw i uczestniczenia w innych wydarzeniach o charakterze kulturalnym jak największemu gronu odbiorców. Aby w pełni móc zrealizować swoje cele Muzeum zaplanowało budowę nowoczesnego systemu informatycznego pozwalającego nie tylko na pełne udostępnianie zasobów w wersji cyfrowej, ale także umożliwiającego w prosty sposób organizację merytorycznej działalności Muzeum wraz z systemem rezerwacji biletów on-line. Planowany system zaprojektowany został z uwzględnieniem potrzeb wszystkich potencjalnych użytkowników, a także najnowszych technologii informatycznych zapewniających sprawne działanie platformy przez przynajmniej okres trwałości przedsięwzięcia, a także realizację wszystkich zaplanowanych funkcjonalności. Architektura planowanej platformy jest architekturą modułową składająca się z kilku części zintegrowanych pod wspólną platformą wymiany danych.

Wśród efektów realizacji przedsięwzięcia można wymienić: wzrost poziomu wykorzystania technik oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych; bezpieczny i sprawny dostęp do sztuki współczesnej; łatwiejszy dostęp do zasobów Muzeum; przyczynienie się do budowy społeczeństwa informacyjnego oraz sukcesywne zwiększenie liczby osób korzystających z oferty Muzeum Sztuki w Łodzi, co pozytywnie wpływa na wyrównanie szans oraz w znacznym stopniu ogranicza zjawisko „cyfrowego wykluczenia”.

Niniejszy projekt jest kontynuacją prac digitalizacyjnych realizowanych w latach 2011-2015, które
służą zabezpieczeniu i szerokiemu udostępnieniu zbiorów Muzeum.

Całkowita wartość projektu: 825 453, 00 zł

Projekt realizowany jest z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Wkład Funduszy Europejskich: 425 500, 00 zł

Termin realizacji: 1.01.2017 – 30.10.2017

Galeria

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.