Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /system_cg2_1-0/_www/msl/views/functions/banery-lewa-kolumna.php on line 3

Aktualności dla Klubowiczów

wrzesień/ październik z MS CLUB

MS PROPONUJE:

Dzień Wolnej Sztuki

Muzeum Sztuki kolejny raz zaprasza do powolnego kontemplowania dzieł sztuki. Dzień Wolnej Sztuki ma skłonić do refleksji: ile czasu spędzamy na oglądaniu jednej pracy? 8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających.

Chcemy pokazać, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów, że nie ma się odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Do działania potrzebni są jednak ludzie…, dlatego w pierwszej kolejności zgłaszam się do przyjaciół MS – do Państwa. Byłoby wspaniale, gdyby ktoś z Państwa, zechciał zwolnić na chwilkę i pokazać innym, że każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą przy odrobinie chęci i czasu możemy sami odkryć.

ms2, ul. Ogrodowa 19
22 kwietnia 2017, sobota, godz. 12.00-13.00

Potrzebujmy na ten dzień 5 chętnych osób do bycia tzw. pilotem, nie ekspertów od sztuki, ale kontaktowych osób do zachęcania gości MS2 do zatrzymania się przy dziełach na więcej niż statystyczne 8 sekund. Wszyscy chętni zostaną przeszkoleni przez Katarzynę Mądrzycką (Dzieł Edukacji MS), która szczegółowo wprowadzi w temat prac, które zostały w tym roku wytypowane.

Lista prac:
Katarzyna Kobro „Akty” ok. 1948-49
Alina Szapocznikow „Goldfinger” 1965
Günter Uecker „Białe pole. Hommage á Strzemiński” 1970
Władysław Strzemiński „Meble” 1947-48
Fred Sandback „Bez tytułu” 1970

*Dla wszystkich dzieł dostępna będzie audio deskrypcja przygotowana pod kątem osób niewidomych.
Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie: j.talaga@msl.org.pl i/lub msclub@msl.org.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.