Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /system_cg2_1-0/_www/msl/views/functions/banery-lewa-kolumna.php on line 3

Maluchy w muzeum. Warsztaty familijne dla dzieci 1+

Wiesz wszystko o bezglutenowych biszkoptach, rytmie drzemek, wywabianiu śladów marchewki z koszulek w rozmiarze 74 oraz wadach i zaletach kangurowania? Jeśli tak – Muzeum Sztuki zaprasza Cię na cykl MALUCHY W MUZEUM.

MWM to cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę w środę o 11:11 spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Sztuka nowoczesna może stać się bowiem wspólną przygodą dla Rodzica i Dziecka.

Zapewniamy przyjazną przestrzeń na pierwszym piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków.

Prowadzą: Marta Wlazeł, Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

Zasady uczestnictwa:

  • wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
  • przyjdź w dniu zajęć do muzeum
  • kup bilet za działanie edukacyjne 8 zł od osoby + bilet na wystawę. Zakup biletów dotyczy wszystkich uczestników

ZAJĘCIA W MARCU: 

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

1 marca 2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

SZARE

Szary jest mglisty poranek i deszczowe niebo. Szare bywają koty i chodnikowe płyty. Jak połączyć kolory, żeby uzyskać szary kolor? Naszym punktem odniesienia będą prace Kajetana Sosnowskiego i Zbigniewa Dłubaka na wystawie Atlas Nowoczesności.

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

8 marca 2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

BIAŁE

Na białym śniegu można odcisnąć ślady i wzory. Ale czy można malować białym mlekiem, czy białe obrazy są naprawdę białe ? Na te inne pytania odpowiemy na marcowych zajęciach, podczas oglądania wystawy Atlas Nowoczesności.

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

15 marca 2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

CZARNE

Czarna jest noc, kiedy wyłączymy wszystkie światła, czarne są elementy pracy Ryszarda Winiarskiego. Na zajęciach w Muzeum Sztuki ułożymy wielkie czarno, białe układanki a potem pobawimy się cieniami, które wytniemy z czarnego papieru. 

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

22 marca 2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

ROŚLINY

Czy w muzeum, które kolekcjonuje sztukę współczesną, uda się znaleźć obrazy przedstawiające rośliny ?Świat flory jest bardzo zróżnicowany należy do niego ogromne drzewo i malutka stokrotka. Kwiaty pachną, ale są też źródłem cennych barwników. Czy uda nam się stworzyć obraz gdzie tworzywem i tematem będą rośliny?

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

29 marca 2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

ZWIERZĘTA

Biało czarna zebra i groźny lew. Kolorowe papugi i czarne, pracowite mrówki. Czy odnajdziemy wszystkie te zwierzęta na obrazach abstrakcyjnych? Wyruszymy na małe polowanie, a jego efekty utrwalimy posługując się klejem, papierem i kolorową bibułą.

 

ZAJĘCIA W KWIETNIU:

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

5 kwietnia  2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

KOŁO

KOŁO stanie się pierwszym tematem naszego kwietniowego spotkania. Będziemy się turlać i kręcić piruety, poszukamy kół na wystawie Atlas Nowoczesności i zrobimy z nas samych wielki cyrkiel.

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

12 kwietnia  2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

KWADRAT

KWADRAT będzie bohaterem drugiego kwietniowego spotkania Maluchów i Muzeum. Spotkamy się przy kwadratowych lustereczkach Ryszarda Winiarskiego i zbadamy razem obecność kwadratów w otaczającym nas świecie

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

19 kwietnia  2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

TRÓJKĄT

TRÓJKĄT będzie najważniejszy podczas naszego trzeciego kwietniowego spotkania. Do ostrych geometrycznych kształtów z wystawy Atlas Nowoczesności poprowadzą nas trójkątne strzałki, porozmawiamy też o ostrzegawczych znakach drogowych, a po zajęciach odpoczniemy w trójkątnym namiocie.

 

ms², Ogrodowa 19, sala warsztatowa

26 kwietnia  2017, środa, godz. 11:11 – 12:12

PROSTOKĄT

PROSTOKĄT stanie w centrum czwartych kwietniowych zajęć – odnajdziemy go w rzeźbach Katarzyny Kobro, kompozycjach Władysława Strzemińskiego, klawiszach pianina i… w kształcie kruchych herbatników

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.