Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /system_cg2_1-0/_www/msl/views/functions/banery-lewa-kolumna.php on line 3

FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13

Zasady uczestnictwa:

  • wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
  • przyjdź w dniu zajęć do muzeum
  • kup bilet za działanie edukacyjne 8 zł od osoby + bilet na wystawę. Zakup biletów dotyczy wszystkich uczestników

 

WARSZTATY W KWIETNIU: 

1.04.17. sobota, g. 13:13, ms, Więckowskiego 36

KOT W WORKU

PREMIERA

Prowadzi: Leszek Karczewski

Jedna ze strategii Stephena Kaltenbacha to trzymanie rzeczy w sekrecie. Artysta ukrywa przedmioty, trzyma w tajemnicy sens dzieł, a nawet znika sam. Na warsztacie sprawdzimy, co i jak da się schować w muzeum. Oraz to, czy ta działalność zostanie przez kogoś zauważona.

 

8.04.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

POMYSŁ NA DOM

Prowadzi: Marta Wlazeł 

Domek na kurzej stopce, czy chatka z piernika? Stare zamczysko czy współczesny drapacz chmur? Na zajęciach w Muzeum Sztuki porozmawiamy o architekturze, ale nie takiej zwyczajnej. Będziemy opowiadać o niezwykłych domach, pełnych ukrytych przejść, tajnych pomieszczeń i  ruchomych schodów jakich nie powstydziłby się najbardziej odważny inżynier. Przyszli architekci będą pracować indywidualnie i zespołowo wykorzystując min. taśmy i pudła -  moduły. Stworzone elementy połączymy w jeden niezwykły budynek na miarę XXI wieku.

 

22.04.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

PLAMA, KLEKS I KROPKA

PREMIERA 

Prowadzi: Marta Wlazeł i Barbara Kaczorowska

Uprawianie sztuki potraktujemy niezwykle poważnie. Wszak czy sztuka nie może być niezwykłą rośliną, organizmem, który potrzebuje podlewania, polewania, zanurzania w wodzie? Troskliwa opieka może spowodować, że z malutkiej kropki, plamki czy kleksa potrafi wyrosnąć dzieło nie byle jakie! Warsztat brudzący. 

 

WARSZTATY W MAJU:

6.05.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

RYSOWANIE? CZYLI OD BAZGRANIA DO KREŚLENIA I Z POWROTEM!

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Co to jest rysowanie? Co daje więcej radości: spontaniczna zabawa czyli bazgranie, czy kreślenie według określonych reguł? Czy artyści lubili wykreślać? A może czasem również bazgrali?

W odpowiedzi na te pytania pomogą Zaskakujące Maszyny do Tworzenia Rysunków Automatycznych, które zaciekawią nie tylko zwolenników inżynierii i rysunku technicznego. Dużo ćwiczeń dla zręcznych rączek, które będą mogły wykazać się niezwykłą precyzją rysunkową oraz rozluźniający trening dla całego ciała w konkurencji rysunkowej XXL.

 

13.05.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

POJAZDY LATAJĄCE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Dynamikę sił oddziałujących w trójwymiarowej przestrzeni najpełniej oddaje lot. Dlatego wynalazcy od zawsze marzyli o stworzeniu maszynerii, pozwalających oderwać się od ziemi. Dzieła Sztuki zainspirują małych konstruktorów do stworzenia własnych wersji pojazdów latających. Konstrukcje zostaną poddane eksperymentowi naukowemu: w ściśle kontrolowanych warunkach pod okiem eksperckiego zespołu badawczego zostaną wystawione na działanie siły grawitacji.

 

27.05.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

RETY! PORTRETY!

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

W jaki sposób można przedstawić osobę? Czy rozpoznajemy ją  tylko po rysach twarzy? A może po sylwetce? Albo po ubraniu, biżuterii czy przedmiotach, których używa? Obejrzymy wystawę Atlas Nowoczesności tropem portretów. Czy portret musi być podobny? Czy udany portret coś udaje? Czy tematyka religijna powoduje, ze portret jest wierny?Uratują nas i odpowiedzą na te pytania warsztatowe eksperymenty portretowe. Kołem ratunkowym będzie, między innymi, kolisty format rysunku.  

Więcej informacji o najbliższych warsztatach proszę szukać w kalendarium

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.