Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /system_cg2_1-0/_www/msl/views/functions/banery-lewa-kolumna.php on line 3

FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13

Zasady uczestnictwa:

  • wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
  • przyjdź w dniu zajęć do muzeum
  • kup bilet za działanie edukacyjne 8 zł od osoby + bilet na wystawę. Zakup biletów dotyczy wszystkich uczestników

WARSZTATY W MARCU: 

 

4.03.17. sobota, g. 13:13, ms, Więckowskiego 36

poSZKŁAdanie

PREMIERA

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Czy da się zrobić kanapkę z tektury, kartonu, papieru, chusteczek higienicznych, sznurka i szkła? Jaki będzie smak takiej kanapki? Czy taka kanapka będzie sztuką? Czy to sztuka zrobić coś z byle czego? Uczestniczy warsztatu powtórzą artystyczną drogę Nahuma Teveta, która ograniczenia materiału potrafi przekształcić w zalety twórczego rozwiązania.

 

11.03.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

LUKSOGRAFIA

POWTÓRKA

Prowadzi: Maja Pawlikowska

Zdarza się, że dzieła sztuki współczesnej to białe płótno w drewnianej ramie lub fragment ściany z widocznym śladem po wiszącym obrazie. Jako odbiorcy nie zawsze wiemy co o takiej sztuce sądzić, do czasu gdy naszym oczom ukaże się magiczna wizja świata. W naszej kolekcji mamy dzieła zaczarowane, dzieła które się pojawiają i znikają. Czy sami zatem poradzimy sobie z wykreowaniem nowych, zadziwiających obrazów? Pomoże nam w tym technika fotograficzna, przy której wcale nie potrzebujemy aparatów. Niezbędne natomiast jest sokole oko i odwaga, by nie bać się ciemności. Bo muzealne ciemności pomagają odkrywać nieznane.

 

18.03.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

ANATOMIA według AMEBY

PREMIERA

Prowadzą: Barbara Kaczorowska i Marta Wlazeł

Dzieło sztuki jest podobne do żywego organizmu. Gdzie więc jest jego serce? Co kryje jego wnętrze? Czy poruszające dzieło sztuki ma narządy ruchu? Czy można ożywić dzieło sztuki? Na te i inne pytanie odpowie warsztat towarzyszący wystawie SUPERORGANIZM. AWANGARDA I DOŚWIADCZENIE PRZYRODY. Nie tylko dla pasjonatów medycyny. Warsztat brudzący. 

 

25.03.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

MAŁY KSIĄŻĘ W WIELKIM MUZEUM

Prowadzi: Marta Wlazeł

W Muzeum Sztuki spotykamy się z obrazami, rzeźbami, instalacjami czy fotografiami. Oglądamy je, podziwiamy, rozmawiamy o nich, czasem też bardzo chcemy ich dotknąć. Staramy się dotrzeć do tego, co najważniejsze. Ale to, co najważniejsze, jest zwykle głęboko ukryte. Przewodnikiem podczas warsztatu będzie Mały Książę, bohater książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Z jego pomocą odbędziemy podróż po przestrzeniach muzeum i będziemy starali się odkryć drugie, trzecie, a może i czwarte dno wybranych dzieł. Na początek obejrzymy zachód słońca, potem wyruszymy na spotkanie ze skrupulatnym księgowym, wreszcie spróbujemy odszukać baranka… Do wykonania naszych zadań wykorzystamy przezroczyste folie, permanentne mazaki, wełnę, bibułkę i kolorowe kartony. Warsztat w całości odbywa się na ekspozycji – w żywym kontakcie z dziełami sztuki.

 

WARSZTATY W KWIETNIU: 

1.04.17. sobota, g. 13:13, ms, Więckowskiego 36

KOT W WORKU

PREMIERA

Prowadzi: Leszek Karczewski

Jedna ze strategii Stephena Kaltenbacha to trzymanie rzeczy w sekrecie. Artysta ukrywa przedmioty, trzyma w tajemnicy sens dzieł, a nawet znika sam. Na warsztacie sprawdzimy, co i jak da się schować w muzeum. Oraz to, czy ta działalność zostanie przez kogoś zauważona.

 

8.04.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

POMYSŁ NA DOM

Prowadzi: Marta Wlazeł 

Domek na kurzej stopce, czy chatka z piernika? Stare zamczysko czy współczesny drapacz chmur? Na zajęciach w Muzeum Sztuki porozmawiamy o architekturze, ale nie takiej zwyczajnej. Będziemy opowiadać o niezwykłych domach, pełnych ukrytych przejść, tajnych pomieszczeń i  ruchomych schodów jakich nie powstydziłby się najbardziej odważny inżynier. Przyszli architekci będą pracować indywidualnie i zespołowo wykorzystując min. taśmy i pudła -  moduły. Stworzone elementy połączymy w jeden niezwykły budynek na miarę XXI wieku.

 

22.04.17. sobota, g. 13:13, ms, Ogrodowa 19

PLAMA, KLEKS I KROPKA

PREMIERA 

Prowadzi: Marta Wlazeł i Barbara Kaczorowska

Uprawianie sztuki potraktujemy niezwykle poważnie. Wszak czy sztuka nie może być niezwykłą rośliną, organizmem, który potrzebuje podlewania, polewania, zanurzania w wodzie? Troskliwa opieka może spowodować, że z malutkiej kropki, plamki czy kleksa potrafi wyrosnąć dzieło nie byle jakie! Warsztat brudzący. 

Więcej informacji o najbliższych warsztatach proszę szukać w kalendarium

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.