Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /system_cg2_1-0/_www/msl/views/functions/banery-lewa-kolumna.php on line 3

PRACOWNIK DS. KSIĘGOWOŚCI

Muzeum Sztuki w Łodzi ogłasza nabór na stanowisko: PRACOWNIK DS. KSIĘGOWOŚCI

Nazwa firmy/instytucji: Muzeum Sztuki w Łodzi

Przewidywana nazwa stanowiska: pracownik ds. księgowości (stanowisko uzależnione od posiadanych kompetencji)

Miasto wykonywania pracy: Łódź

Miejsce pracy: Muzeum Sztuki w Łodzi / Dział Księgowości

Termin składania aplikacji 10.02.2017 (termin może ulec zmianie w zależności od wyników naboru)

Planowany termin zatrudnienia w instytucji: Luty 2017 (termin może ulec zmianie w zależności od wyników naboru)

Forma zatrudnienia: pełen etat, umowa o pracę na okres próbny, w perspektywie umowa na czas określony lub nieokreślony

Adres do przesyłania aplikacji: kadry@msl.org.pl

Wymagania:

  1. Wykształcenie, co najmniej średnie;
  2. Umiejętność stosowania i interpretowania aktów normatywnych oraz obowiązujących przepisów regulujących procedury wykonywane na zajmowanym stanowisku, w szczególności znajomość przepisów dotyczących podatku VAT i PDOP;
  3. Obsługa komputera i urządzeń biurowych;
  4. Bardzo dobra znajomość programów z pakietu Microsoft Office, księgowo-finansowych;
  5. Umiejętność obsługi, co najmniej w stopniu podstawowym programów księgowo-finansowych;
  6. Etyka zawodowa i profesjonalizm w podejmowanych działaniach;
  7. Obowiązkowość, rzetelność i terminowość;
  8. Lojalność i odpowiedzialność;
  9. Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność;
  10. Umiejętność pracy i szybkiego podejmowania decyzji w warunkach stresowych.
  11. Mile widziana znajomość języka obcego.

Oferujemy:

Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w prestiżowej instytucji kultury; współpracę z ambitnym zespołem profesjonalistów; ciekawe wyzwania zawodowe

Obowiązki:

  1. Wprowadzanie do modułu Symfonia FK wszystkich dokumentów zewnętrznych oraz wewnętrznych dotyczących obszaru zakupu.
  2. Prowadzenie zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o VAT i aktami wykonawczymi ewidencji na potrzeby rozliczania podatku VAT.
  3. Sporządzenie wydruków z modułu Symfonia FK wszystkich rejestrów dotyczących zakupu i sprzedaży (krajowych i zagranicznych).
  4. Sporządzenie wewnętrznego dokumentu PK w zakresie rozliczenia podatku VAT za miesiąc sprawozdawczy.
  5. Terminowe sporządzenie wszystkich deklaracji podatkowych dotyczących VAT (VAT UE, VAT-7 i inne), PCC, CIT-10Z, CIT-IFTR-2 oraz CIT-IFTR 2R oraz wszystkich korekt złożonych deklaracji wraz z pisemnym uzasadnieniem ich dokonania z uwzględnieniem obowiązujących przepisów  prawnych.
  6. Dokonanie uzgodnienia kont analitycznych dotyczących obszaru zakupu (zobowiązania wobec kontrahentów krajowych i zagranicznych, rozliczenia zakupu, rozrachunków z tytułu VAT) z kontami syntetycznymi.
  7. Sporządzanie sprawozdania Rb-N, Rb-Z i Rb-Un, Rb-Uz.
  8. Współudział w sporządzaniu przez Kierownika Działu sprawozdań zewnętrznych, opracowywaniu planów finansowych oraz innych sprawozdań i zestawień analitycznych na potrzeby wewnętrzne Kierownictwa Muzeum Sztuki w Łodzi.
  9. Przeprowadzanie inwentaryzacji rozrachunków dotyczących należności i zobowiązań oraz podatku VAT w formie potwierdzenia sald na dzień określony w Zarządzeniu  Dyrektora i zgodnie z ustawą o rachunkowości.
  10. Ewidencja księgowa oraz comiesięczne uzgadnianie sald rachunków bankowych z zapisami w księgach.
  11. Bieżące naliczanie podatku dochodowego od osób prawnych.
  12. Zastępstwo kasjera podczas jego nieobecności.
  13. Sporządzanie załączników do bilansu rocznego – specyfikacja sald rozrachunków z dostawcami, publiczno – prawnych pozostałych rozrachunków.
  14. Udzielanie wyjaśnień działom merytorycznym w obszarze powierzonych obowiązków służbowych.
  15. Współpraca z biegłym rewidentem przy badaniu sprawozdania rocznego.
  16. Zastępstwo pozostałych pracowników Działu Księgowości w zakresie uzgodnionym z Kierownikiem.

Kontakt z Pracodawcą/Sposób aplikacji: Aplikacje koniecznie prosimy przesyłać na kadry@msl.org.pl

Wymagane dokumenty:

  1. List motywacyjny;
  2. Życiorys;

Procedura naboru:

1 etap - polega na sprawdzeniu i ocenie wymagań formalnych (obowiązkowych) oraz dodatkowych  na  podstawie nadesłanych aplikacji. Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszeni tylko wybrani kandydaci w ramach I etapu rekrutacji.

2 etap - ocena merytoryczna nadesłanych aplikacji oraz rozmowy kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami

3 etap – ocena tekstów przygotowanych przez wybranych kandydatów

Uwaga:

Koniecznie dopisz w Życiorysie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobistych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych (Dz.U.02.101.926) z zm.

Pamiętaj:

  1. Aplikacje, które wpłyną po upływie wskazanego terminu lub niekompletne, nie będą rozpatrywane.
  2. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo odwołania lub przedłużenia procedury naboru w każdym terminie.
  3. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
  4. Organizator procesu rekrutacji zastrzega sobie prawo nie wybrania żadnego z kandydatów.
  5. Aplikacje złożone w innej formie niż elektroniczna nie będą uwzględniane

Kontakt:

Aplikacje koniecznie prosimy przesyłać na kadry@msl.org.pl