Aktualności dla Klubowiczów

MS PROPONUJE :

Przedpremierowe oprowadzanie kuratorskie „Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design”

ul. Więckowskiego 36, 1 piętro
24 listopada 2017, piątek, godz. 17:00

Kuratorki: Paulina Kurc-Maj, Anna Saciuk-Gąsowska

Wystawa będzie ostatnią z serii ekspozycji organizowanych przez Muzeum Sztuki w 2017 roku w ramach obchodów stulecia awangardy w Polsce, których celem jest spojrzenie na nowo na jej spuściznę. Wybór tematu, a więc pokazanie kontaktów i powiązań w sztuce holenderskiego De Stijl z polskimi grupami/artystami awangardowymi, jest istotny z dwóch przyczyn. Po pierwsze przybliża wątek, który do tej pory – wobec dominującej w największych opracowaniach historii polskiej awangardy wykładni o kluczowym wpływie konstruktywizmu rosyjskiego na polską awangardę – był usuwany na plan dalszy. Po drugie zaś, odwołuje się do zagadnień istotnych w projektach awangardy, której głównym celem było stworzenie zupełnie nowej kultury plastycznej, przekształcenie i ulepszenie otaczającego świata, między innymi przez projektowanie architektury, wnętrz i mebli.

Więcej informacji tutaj
 

Salon Muzyczny w Muzeum Pałac Herbsta

MPH, ul. Przędzalniana 72, duża sala
25 listopada 2017, sobota, godz. 17:00

Trzy instrumenty, trzy osobowości, trzy pokolenia – tak myślą o sobie członkowie Huberman Piano Trio. 25 listopada w Salonie Muzycznym w Pałacu Herbsta zespół przedstawi program zatytułowany „8 Pór Roku”. Wypełnią go unikatowe opracowania na trio fortepianowo dwóch sławnych i lubianych dzieł: Czterech Pór Roku Antonia Vivaldiego oraz Czterech Pór Roku (Cuatro estaciones porteña) Astora Piazzolli. Barbara Karaśkiewicz – fortepian, Magdalena Ziarkowska – skrzypce i Siergiej Rysanow – wiolonczela zabiorą nas w świat wyrafinowanej barokowej imitazione della nutura oraz ekspresyjnego argentyńskiego tanga.

Liczba miejsc ograniczona

Bilety do nabycia w kasie Muzeum Pałac Herbsta. Dla członków MS CLUBU bilet
w cenie 25 zł (ulgowy) Kontakt – kasa MPH: tel.: 42 674 96 98 w. 28

 

Wigilijne spotkanie połączone z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „Dom ze snów”*

ul. Przędzalniana 72, kawiarnia Alegoria
2 grudnia 2017, sobota, godz. 15:00

Kuratorki: Dorota Berbelska, Magdalena Michalska-Szałacka

Spotkanie rozpocznie koncert, który przeniesie nas do lat 20. XX wieku. Następnie o sekretach Domu ze snów opowiedzą kuratorki ekspozycji. Na zakończenie przeniesiemy się do ogrodu zimowego na wspólną  wymianę wrażeń i poczęstunek.
Wystawa jest opowieścią o losach rodziny Herbstów, znaczących łódzkich przemysłowców. Nie opowiada ona jednak dziejów rodziny w sposób tradycyjny, faktograficzno-chronologiczny, a podejmuje próbę wniknięcia w sferę prywatności, uchwycenia atmosfery i klimatu lat 20. XX wieku. Materiały zgromadzone przez kuratorki w toku badań archiwalnych pozwoliły odkryć nieznane fakty i wykreować obraz życia rodziny Herbstów, stając się jednocześnie przyczynkiem do poznania społeczno-kulturowych realiów Łodzi z początków XX wieku. Oryginalną przestrzenią wystawową Domu ze snów stała się ekspozycja wnętrz pałacu Herbsta, na którą nałożony został swoisty kostium. Na potrzeby wystawy wnętrza wypełniono strojami, bibelotami i przedmiotami codziennego użytku przywołującymi minioną epokę. Wchodząc do tak zorganizowanej przestrzeni, widz staje się uczestnikiem swego rodzaju gry wyobraźni. Na rzeczywiste obrazy wnętrz mieszkalnych nałożony został oryginalny „komentarz” do wystawy – teatralizowane słuchowisko, przedstawienie teatralne, które pozwala widzowi pełniej odczuć ducha lat 20. Sceny odgrywane przez aktorów przekształcają pałacowe wnętrza w scenę wyobraźni.

Więcej informacji tutaj
 

* Ze względu na prośbę kuratorek oprowadzanie kuratorskie wyjątkowo nie odbędzie się
w dniu otwarcia wystawy (17 listopada 2017r., godz. 18:00)


 

Salon Muzyczny w Muzeum Pałac Herbsta

MPH, ul. Przędzalniana 72, duża sala
16 grudnia 2017, sobota, godz. 17:00

Od lat wiadomo, że muzyka Fryderyka Chopina jest wartością uniwersalną, cenioną na całym świecie, grywaną w najdalszych jego zakątkach, nie tylko w oryginale, lecz także w najprzeróżniejszych, niekiedy zaskakujących opracowaniach. 16 grudnia 2017 r. będzie można przekonać się o tym słuchając w Salonie Muzycznych w Pałacu Herbsta występu Marii Pomianowskiej z zespołem w międzynarodowym składzie. Artystka z powodzeniem łączy polską muzyką ludową z klasyką oraz dźwiękowymi wycieczkami do krajów Azji  i Arabii. A więc „Chopin i nie tylko…” na fortepianie i egzotycznych instrumentach!

Liczba miejsc ograniczona

Bilety do nabycia w kasie Muzeum Pałac Herbsta. Dla członków MS CLUBU bilet
w cenie 25 zł (ulgowy) Kontakt – kasa MPH: tel.: 42 674 96 98 w. 28

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.