Aktualności dla Klubowiczów

MS PROPONUJE :

Przedpremierowe oprowadzanie kuratorskie „Asamblaże. Angela Melitopoulos i Maurizio Lazzarato”

ms1, ul. Więckowskiego 36, parter
2 lutego 2018, piątek, godz. 17:30

Kuratorka: Joanna Sokołowska

Asamblaże autorstwa Angeli Melitopoulos i Maurizio Lazzarato to audiowizualny projekt badawczy poświęcony praktyce Félixa Guattariego (1930-1992), jego antyautorytarnej, rewolucyjnej działalności psychiatrycznej, filozofii, estetyce i antropologii. Melitopoulos i Lazzarato koncentrują się na jego zainteresowaniach animizmem, koncepcjach podmiotowości i ekozofii. Przybliżają je i rozwijają w odniesieniu do praktyki prowadzonej przez Guattariego w eksperymentalnej klinice La Borde, a także obecności jego myśli w Brazylii i Japonii.

Więcej informacji tutaj

 

B A R D O - Koncert w Muzeum Pałac Herbsta

MPH, ul. Przędzalniana 72, duża sala
3 lutego 2018, sobota, godz. 17:00

Bartek Wąsik jest pianistą, aranżerem i współzałożycielem zespołu Kwadrofonik oraz duetu fortepianowego Lutosławski Piano Duo. Barbara Kinga Majewska jest artystką tworzącą głosem i słowem. Poznali się jako interpretatorzy i wykonawcy partytur współczesnych kompozytorów. Jako duet poruszają się poza kategoriami i gatunkami, z dbałością o wierność sobie samym. Ufając intuicji i wierząc w delikatność, oscylują pomiędzy rzeczywistościami równoległymi do tych codziennych i powierzchownych.

Liczba miejsc ograniczona

Bilety do nabycia w kasie Muzeum Pałac Herbsta w cenie 10 zł

Kontakt – kasa MPH: tel.: 42 674 96 98 w. 28

Więcej informacji tutaj
 

Awangarda niczym Facebook, Twitter i Instagram – o polsko-holenderskich relacjach w ramach międzywojennej sieci awangardowych czasopism i artystów.

Wykład Michała Wenderskiego towarzyszy wystawie Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design.

ms2, ul. Ogrodowa 19, 1 piętro, sala audiowizualna
15 lutego 2018, czwartek, godz. 18:00

Jeśli na awangardowe czasopisma sprzed stu lat spojrzymy jak na współczesne profile w mediach społecznościowych, dostrzeżemy w nich pierwowzory dzisiejszych „lajków”, „share’ów” i „followersów”, które już wtedy krążyły po sieci – nie internetowej, a awangardowej. Z taką niecodzienną perspektywą przyjrzymy się polsko-holenderskim awangardowym powiązaniom, wskazując na wyjątkowo bliskie i intensywne wzajemne kontakty pomiędzy czołowymi artystami i twórcami Bloku, Praesensu, De Stijl itp.

 

Konferencja: Krytyka artystyczna dwudziestolecia międzywojennego. Między estetyką filozoficzną i sztuką nowoczesną

ms2, ul. Ogrodowa 19, 1 piętro, sala audiowizualna

22 lutego 2018, czwartek, godz. 17:30

23 lutego 2018, piątek, godz. 10:00

Celem konferencji będzie wyeksponowanie zaplecza filozoficznego czy ściślej – estetycznego – działalności autorów komentujących w Polsce sztukę nowoczesną. Dotyczy ono – z oczywistych względów – działalności estetyków akademickich, takich jak Roman Ingarden, Zofia Lissa czy Mieczysław Wallis. Manifestuje się ono również w tekstach autorów uprawiających tzw. krytykę towarzyszącą, takich jak Helena Blum, Jan Brzękowski, Debora Vogel, Stefania Zahorska. Krytyka artystyczna wydaje się pełnić rolę pośredniczącą między estetyką i sztuką nowoczesną – ujawnia napięcia między radykalnymi zmianami w sztuce a nowymi rozstrzygnięciami dotyczącymi wartościowania dzieł sztuki.

Więcej informacji tutaj

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.