MALUCHY W MUZEUM. warsztaty familijne dla dzieci 1+

Wiesz wszystko o bezglutenowych biszkoptach, rytmie drzemek, wywabianiu śladów marchewki z koszulek w rozmiarze 74 oraz wadach i zaletach kangurowania? Jeśli tak – Muzeum Sztuki zaprasza Cię na cykl MALUCHY W MUZEUM.

MWM to cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę w środę o 11:11 spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Sztuka nowoczesna może stać się bowiem wspólną przygodą dla Rodzica i Dziecka.

Zapewniamy przyjazną przestrzeń na pierwszym piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków.

Zasady uczestnictwa:

wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
przyjdź w dniu zajęć do muzeum
kup bilet za wydarzenie towarzyszące 10 zł od osoby + bilet na wystawę. Zakup biletów dotyczy wszystkich uczestników

 

21.02.18, środa, 11:11 – 12:12, sala warsztatowa

ms2 , Ogrodowa 19

MAŁE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Na spotkaniu zatytułowanym MAŁE  poszukamy najmniejszego dzieła sztuki na wystawie Atlas Nowoczesności, małymi palcami na małych kartkach zrobimy malutki obraz. Duża będzie tylko zabawa!

 

28.02.18, środa, 11:11 – 12:12, sala warsztatowa

ms2 , Ogrodowa 19

DUŻE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Wszystko co widzimy jest jakieś. Także dzieła sztuki i także goście Muzeum. Łatwo jest patrzeć na świat i opisywać go opozycyjnymi pojęciami. Na cykl Maluchy w Muzeum zapraszamy naszych małych gości pod opieką dużych mam, tatusiów, cioć lub dziadków. Na Dużym spotkaniu powiększymy sami siebie, znajdziemy ogromne dzieło i zrobimy duży bałagan.

 

7.03.18, środa, 11:11 – 12:12, sala warsztatowa

ms2 , Ogrodowa 19

CZERWONE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Czerwone jabłka są pyszne i soczyste. Obejrzymy je na obrazach eksponowanych na wystawie Atlas Nowoczesności. Poszukamy czerwieni w otaczającym nas świecie, a nasze spostrzeżenia zapiszemy czerwoną bibułą i czerwoną farbą na czerwonym kartonie

 

21.03.18, środa, 11:11 – 12:12, sala warsztatowa

ms2 , Ogrodowa 19

ZIELONE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Zielona mięta jest orzeźwiająca i pięknie pachnie. Podobnie jak bazylia i oregano. Na lutowych zajęciach spróbujemy zrobić zieloną barwę z naturalnych składników. Zbadamy, czy z zielonych warzyw da się zrobić zielone stemple. Sprawdzimy czy na wystawie Atlas Nowoczesności są zielone dzieła sztuki.

 

28.03.18, środa, 11:11 – 12:12, sala warsztatowa

ms2 , Ogrodowa 19

NIEBIESKIE

Prowadzi: Marta Wlazeł

Razem z dziećmi poszukamy niebieskich dzieł sztuki na wystawie Atlas Nowoczesności, a potem wykonamy mapy, zaznaczając nasze ślady niebieską taśmą. Następnie zbadamy właściwości niebieskich pigmentów rozpuszczając je w wodzie. Efekty zabiegów odciśniemy na grubym papierze.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.