FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13. 

Zasady uczestnictwa:

wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
przyjdź w dniu zajęć do muzeum
kup bilet za wydarzenie towarzyszące 10 zł od osoby + bilet na wystawę. Zakup biletów dotyczy wszystkich uczestników
 

 

17.02.18, sobota, g. 13:13

ms1, Więckowskiego 36

STYL, SZACHOWNICA I STARA SZAFA

POWTÓRKA

Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

Co to za styl? Czy jest nowoczesny czy staromodny? A mebel, czy wygodny? A szachownica z szachami czy może być z szafami? Te i inne pytania postawimy sobie na warsztacie i spróbujemy na nie odpowiedzieć, może nie do rymu, ale do rytmu. Zagramy też w kolory, ale niekoniecznie w zielone. Warsztat towarzyszy wystawie Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design i odbywa się w budynku ms1, Więckowskiego 36. 

 

24.02.18, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

CHIMERYCZNA HYBRYDA

Mit o Chimerze wprowadzi nas do tajemniczego świata pełnego mieszanek: dziwnych stworzeń, które mają cechy wielu gatunków zwierząt, przedmiotów, których funkcje zapożyczone są z innych rzeczy, czy pomysłów, które łączą wiele różnych idei. Czy sztuka, a zwłaszcza nowoczesna, również może być taką mieszanką? Odpowiedzią będą wykonane samodzielnie Chimeryczne Hybrydy – obiekty artystyczne, gdzie pewien bardzo pospolity przedmiot, utraci swoją dobrze znaną funkcję.

 

3.03.18, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

LOGIART

Prowadzi: Barbara Kaczorowska i Marta Wlazeł

Czy rozwiązywanie łamigłówek może być sztuką? Naturalnie. Ale czy efekty rozwiązania łamigłówek mogą być dziełami sztuki? Tylko u nas. Warsztat dla lubiących myśleć, liczyć, kombinować, ale też rysować i malować. I dla tych, których inspirują dzieła Romana Opałki i Ryszarda Winiarskiego. 

 

10.03.18, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

GNIECIONE-PLECIONE

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Rzeźba nie jest tylko klasycznie rozumianą bryłą – to także awangardowa konstrukcja. Podczas warsztatów porównamy rzeźbę tradycyjną z przełomu XIX i XX wieku, i nowoczesne realizacje Katarzyny Kobro. Każda z tych form niesie inne znaczenia, inną estetykę, daje inne możliwości twórcze.
Na warsztatach będziemy kształtować glinę za pomocą zawodowych narzędzi rzeźbiarza i projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn kartonu i papieru.

 

17.03.18, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

PasmanterJA

Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

Dlaczego chłopiec wyrzeźbiony przez Mirosława Bałkę jest tak smutny, ma zdarte kolano, rumieńce, szpilki w serduszku? Dlaczego Alina Szapocznikow ukrywa oczy w „Portrecie czterokrotnym” – aż czterokrotnie? Autoportret wcale nie odpowiada na pytanie, jak wygląda jego autor – autoportret to raczej to, jak autor chciałby wyglądać. Z barw, kształtów, materii dzieła można wyczytać charakter twórcy, który w tym wypadku jest jednocześnie osobą przedstawianą. W trakcie warsztatu stworzymy wielkie autoportrety w skali 1:1. Zrobimy to bez użycia farb za to, jak sama nazwa warsztatu wskazuje, z wykorzystaniem pasmanterii.

 

24.03.18, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

POEMAT O ZWIERZĘTACH

Prowadzi: Marta Wlazeł i Barbara Kaczorowska

Zwierzęta duże czy małe? W dżungli a może w dżungli wielkiego miasta? Na wystawie Jimmie Durham. Boże dzieci, poematy poszukamy zwierząt naprawdę wyjątkowych. Nasze obserwacje skonfrontujemy z wiedza naukowa oraz tą zawartą w bajkach, mitach i opowieściach. Uwaga warsztat tylko dla odważnych!

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.