FAMILIA DO KWADRATU. Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4

Warsztaty dla dzieci od lat 4 wraz z opiekunami. Forma spotkania pozwala nie tylko budować kontakt ze sztuką współczesną ale również budować relacje pomiędzy małymi i dużymi uczestnikami. Zawsze zaproponowane jest zwiedzanie fragmentu aktualnej wystawy (jednego lub kilku dzieł) oraz adekwatne dla wieku uczestników działanie twórcze.

Warsztaty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 13:13. 

Zasady uczestnictwa:

wybierz zajęcia z naszej oferty i zarezerwuj uczestnictwo telefonicznie, pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8:00-16:00 (pn-pt) 
przyjdź w dniu zajęć do muzeum
kup bilet za działanie edukacyjne 8 zł od osoby + bilet na wystawę. Zakup biletów dotyczy wszystkich uczestników

 

21.10.17. sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

JAK TO JEST W MUZEUM?

Powtórka

Prowadzi: Marta Wlazeł

Jak to jest w muzeum? Jakie dzieła sztuki można znaleźć na wystawie Atlas Nowoczesności ? Co się kryje za słowami instalacja (nie elektryczna) faktura (ale nie rachunek) obiekt (ale nie obiekt westchnień)? Na te i inne pytania odpowiemy podczas sobotnich zajęć – uwaga – bardzo brudnych! Wykorzystamy farby, kleje … i balony. Warsztat dla dociekliwych.

 

28.10.17. sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

KRESKOWO

Powtórka

Prowadzi: Barbara Kaczorowska

Nie trzeba być Władysławem Strzemińskim, aby wiedzieć, ze nawet jedną kreską można narysować skomplikowany rysunek. A co dopiero dziesięcioma! Jeszcze więcej narysujemy kiedy kreskom pozwolimy na cyrkowe sztuczki: wywijańce, żonglowanie, obroty z podskokiem i stanie na głowie.

Wszelkie kreskowe ekwilibrystyki będą dozwolone a nawet wskazane!

 

4.11.17, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

KOŁO KOŁOWROTEK

Prowadzi: Marta Wlazeł

Czy sztuka potrafi przedstawić upływ czasu? Czy obraz można podrapać, a rzeźbę wypleść jak warkocz? Czy Śpiąca Królewna potrafiła zakrzywiać czasoprzestrzeń? Na te i inne pytania odpowiemy na warsztacie Koło – kołowrotek. Wykorzystamy materiały lekkie jak piórko i ciężkie jak kamień, naszym rozważaniom towarzyszyć będą dzieła André Massona z Kolekcji Muzeum Sztuki.

 

18.11.17, sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

WIECZNA SZTUKA

Powtórka

Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Admczyk

Starożytni artyści wierzyli, że sztuka jest wieczna i, że tworząc dzieło budują sobie pomnik trwalszy niźli ze spiżu. Istnieje powiedzenie – Ars longa, vita brevis – życie przemija, sztuka pozostaje.  To wieczne trwanie dzieła jest zarówno próbą zachowania obiektu, jak i pamięci o nim. Artyści XX i XXI wieku częściej kładą nacisk na pamięć i informację o dziele niż na przetrwanie samego dzieła. Podczas warsztatów „Wieczna sztuka” porozmawiamy o dziełach ulotnych, przemijających, a nawet takich, które znikają. Postaramy się także zrobić dzieła, które nie przetrwają zajęć. Zostanie po nich pamięć – pomnik trwalszy niźli ze spiżu. 

 

25.11.17. sobota, g. 13:13

ms2 , Ogrodowa 19, sala warsztatowa

ZIEMIA NA LEWO

Prowadzi: Agnieszka Wojciechowska-Sej

Ziemia na lewo to tytuł tomu poezji Anatola Sterna i Brunona Jasieńskiego, do którego okładkę projektował Mieczysław Szczuka. Moglibyśmy zatem przeczytać wiersze, ale raczej zastanowimy się co można robić „na lewo” i czy prawa i lewa strona są ważne w oglądaniu dzieł sztuki. Mirosław Bałka w rzeźbie chłopca w Pamiątce Pierwszej Komunii Świętej zranione serce umieścił wszak po lewej stronie. Czy ma to znaczenie? A może ważniejsze jest, czy w pracy używamy lewej lub prawej ręki? Zapraszamy na zajęcia prawo – i leworęcznych! Ubrania  założone „na lewo” obowiązkowe!

Więcej informacji o najbliższych warsztatach proszę szukać w kalendarium

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.