Konkurs „Mój Muranów – moje Bałuty” rozstrzygnięty

 

Znamy już zwycięzców konkursu artystycznego „Mój Muranów – moje Bałuty”. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Katarzyna Zarębska, Agnieszka Leputa i Michał Kuźmiński. Gratulujemy!

Zadaniem uczestników tegorocznego konkursu było stworzenie artystycznej przesyłki do przeszłości opowiadającej przedwojennym mieszkańcom Muranowa i Bałut o tym, jak dzisiaj wygląda życie ich dzielnic i miasta.

Obrady jury w składzie: Agnieszka Wojciechowskiej – Sej, przewodnicząca, Muzeum Sztuki w Łodzi; Jan Jagielski, Żydowski Instytut Historyczny; Aleksandra Karkowska, Centrum Edukacyjne Muzeum; Piotr Kowalik, Centrum Edukacyjne Muzeum; Katarzyna Mądrzycka – Adamczyk, Muzeum Sztuki w Łodzi; Zofia Mioduszewska, Centrum Edukacyjne Muzeum; Janusz Stanny, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie; Artur Tanikowski, Koordynator Galerii Powojnie zakończyły się 25 maja ogłoszeniem listy zwycięzców.

Zwycięzcy:

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE

PIERWSZE MIEJSCE

Katarzyna Zarębska
Świetlica dziecięca ul. Gibalskiego 10 w Warszawie, nauczycielka: Małgorzata Arszenik

DRUGIE MIEJSCE

Nela Hejduk
Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi, nauczycielka: Justyna Migacz-Martynowska

TRZECIE MIEJSCE EX AEQUO

Anna Janiszewska
Szkoła Podstawowa nr 32 w Warszawie, nauczycielka: Katarzyna Kluczyk

Krzysztof Kowalik
Biblioteka Publiczna nr 10 w Warszawie, nauczycielki: Beata Kowalik, Edyta Karczmarek, Agnieszka Barczak

WYRÓŻNIENIA

Oskar Sobstyl
Biblioteka Publiczna nr 10 w Warszawie, nauczycielki: Beata Kowalik, Edyta Karczmarek, Agnieszka Barczak

Jędrzej Kudzin
Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi, nauczycielka: Justyna Migacz- Martynowska

Bartek Kasprzak
Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi, nauczycielka: Justyna Migacz- Martynowska

WYRÓŻNIENIA DODATKOWE

Sara Sakson – Szafrańska
Szkoła Podstawowa nr 158 w Warszawie, nauczycielka: Alina Adamska – Ubaka

Agnieszka Kluska
Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi, nauczycielka: Justyna Migacz- Martynowska

KATEGORIA SZKOŁY GIMNAZJALNE

PIERWSZE MIEJSCE

Agnieszka Leputa
Gimnazjum nr 143 w Warszawie, nauczycielka: Edyta Gierlich – Kowalczyk

DRUGIE MIEJSCE

Kamila Tomaszewska
Gimnazjum nr 143 w Warszawie, nauczycielka: Edyta Gierlich – Kowalczyk

TRZECIE MIEJSCE EX AEQUO

Szymon Bieniek
Gimnazjum nr 123 w Warszawie, nauczycielka: Agnieszka Dołowy

Aleksandra Piekarska
Gimnazjum nr 61 w Warszawie, nauczycielka: Katarzyna Lesicz – Stanisławska

WYRÓŻNIENIA

Beata Rucińska
Gimnazjum nr 61 w Warszawie, nauczycielka: Katarzyna Lesicz – Stanisławska

Karolina Piwowarska
Gimnazjum nr 35 w Łodzi, nauczycielka: Monika Szymczak

Agata Kwapisz
Gimnazjum nr 61 w Warszawie, nauczycielka: Katarzyna Lesicz – Stanisławska

WYRÓŻNIENIA DODATKOWE

Agata Czapnik
Gimnazjum nr 22 w Łodzi, nauczycielka: Joanna Olczyk

Aleksandra Golus
Gimnazjum nr 143 w Warszawie, nauczycielka: Edyta Gierlich – Kowalczyk

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

PIERWSZE MIEJSCE

Michał Kuźmiński
XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, nauczycielka: Renata Frontczak

DRUGIE MIEJSCE

Ewa Zajączkowska
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 18 w Łodzi, nauczycielka: Agnieszka Biernacka

TRZECIE MIEJSCE:

Małgorzata Grabarek
XLVII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, nauczycielka: Joanna Wiszniewska

WYRÓŻNIENIA

Krzysztof Durmaj
Technikum Fototechniczne w Warszawie, nauczyciele: Jan Gwóźdź, Grażyna Jezierska

Katarzyna Witosińska
Technikum Fototechniczne w Warszawie, nauczyciele: Jan Gwóźdź, Grażyna Jezierska

Izabela Skolimowska
Technikum Fototechniczne w Warszawie, nauczyciele: Jan Gwóźdź, Grażyna Jezierska

WYRÓŻNIENIA DODATKOWE

Aleksandra Maria Woźniak
LXXXI Liceum Ogólnokształcące w Warszawie

Marcin Borkowski
Technikum Fototechniczne w Warszawie, nauczyciele: Jan Gwóźdź, Grażyna Jezierska

WYRÓŻNIENIA PROFESORA JANUSZA STANNEGO

Paulina Przytulska
Szkoła Podstawowa nr 122 w Łodzi, nauczycielka: Justyna Migacz- Martynowska

Agnieszka Leputa
Gimnazjum nr 143 w warszawie, nauczycielka: Edyta Gierlich – Kowalczyk

Anna Janiszewska
Szkoła Podstawowa nr 32 w Warszawie

Krzysztof Durmaj
Technikum Fototechniczne w Warszawie, nauczyciele: Jan Gwóźdź, Grażyna Jezierska

Kamila Tomaszewska
Gimnazjum nr 143 w Warszawie, nauczycielka: Edyta Gierlich – Kowalczyk

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Wernisaż i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek 7 czerwca o godz. 15.00 na placu przy budowie Muzeum od strony ul. Karmelickiej. Zapraszamy laureatów, uczestników, także tych, którzy nie zostali wyróżnieni oraz nauczycieli i rodziców .

Informacja o wernisażu i dojeździe do Warszawy: 22 471 03 80

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.